Apple‘ın CEO’su Tim Cook, Apple‘ın yeni ürünleriyle birlikte iPhone 7 ve iPhone 7 Plus‘ın tanıtımına Türkiye saatiyle 20.00’da başladı. iPhone 7 hakkında gelen ilk bilgiler ise şu şekilde:

iPhone 7 Plus çift kamera ile geldi. Yeni modelin arka kısmında iki tane kameraya yer verildi. iPhone 7′de ise bu sayı bir.

cift-kamera-surprizi7wv_iww8gkugbioxaca1mg

– Yeni iPhone yeni bir renk seçeneği ile geliyor. iPhone 7 iki farklı siyah renk ile geldi: Jet Black ve sadece Black. Yeni iPhone bunun dışında gri, altın rengi ve altın pembe renk seçenekleri sunuyor.

– Hem iPhone 7’de hem de iPhone 7 Plus’ta optik imaj sabitleyiciye yer verildi. ‘wo tone flash’ adı verilen özellik sayesinde karanlıkta iki kat daha fazla ışık alınıyor.

iPhone 7’nin ön kamerası 7 MP ve HD özelliği sahip.

– Yeni iPhone’ların arka kameraları ise 12 MP. iPhone 7 Plus’taki iki arka kameradan biri geniş açı, diğeri ise tele-foto lensi olarak kullanılıyor. Cihaz hangi kamerayı kullanacağına kendi karar veriyor.

iPhone 7‘nin su geçirmezliği ise aldığı sertifika ile onaylandı. Aynı zamanda Apple’ın bir diğer yeni ürünü olan Apple Watch da su geçirmez özelliğe sahip.

apple-watch

– Uzun süredir konuşulan değişim, kulaklık girişinin kaldırılmasıydı. Apple‘da artık Bluetooth bağlantılı kulaklıklar tercih edilecek.

Apple lansmanda aynı zamanda Nindento ile çalışma kararı aldığını açıkladı. Artık Apple ürünlerinde Nindento‘nun sevilen oyunları ve Pokemon GO da yer alacak. Ayrıca sene sonunda Apple Store‘a Süper Mario oyunu da geliyor.

Apple ve Nike 2’nci nesil Apple Watch için güçlerini birleştirdi. İki şirketin birlikte ürettikleri modelin adı Apple Watch Nike Plus oldu. Yeni nesil Apple Watch ABD’de 369 dolardan başlayan fiyatlarla raflardaki yerini alacak.

Yeni iPhone’un özelliklerini Apple’ın hazırladığı bu özel video üzerinden izleyebilirsiniz:


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap