Apple CEO’su Tim Cook, Apple’ı yönetmenin çok yalnız bir iş olduğunu söylüyor ve ekliyor, “zor bir iş, uzun saatler çalışıyorsunuz ve verdiğiniz kararlar binlerce çalışanı etkiliyor.”

“Önemli kararları Bill Clinton’a danışıyorum”

Bu zorlukları aşmak için Tim Cook’un danıştığı dünya çapında meşhur danışmanları var. Apple CEO’su, hafta başında Washington Post Gazetesi’ne verdiği uzun röportajda; önemli kararlar alırken eski ABD başkanlarından Bill Clinton, Amerikan yatırım bankası Goldman Sachs CEO’su Lloyd Blankfein ve dünyaca ünlü yatırımcı Warren Buffett’e danıştığını söylüyor.

Bir keresinde ne kadar temettü dağıtacağımızı düşünürken yardım almak için Warren Buffett’i aramanın doğru olacağını düşündüm. Dediği her şeyi tabii ki yapacak değiliz, ama bu konuda değerli düşünceleri olan insanları dinlemek bir CEO’nun görevi olduğunu düşünüyorum. Tim Cook Apple CEO

Bill Gates de Buffett’e danışıyor

Tim Cook, Warren Buffett’ten tavsiye alan tek iş adamı değil. Microsoft’un kurucusu Bill Gates ve Buffett’in arkadaşlığı herkesçe biliniyor ve 25 yıl geriye gidiyor. İkili ortak sosyal çalışmalarda bulunuyor ve bunun yanı sıra beraber yemek pişirmeye bayılıyor.

Cook da Clinton çiftine destek veriyor

Warren Buffet’in şirketi Berkshire Hathaway bu yılın başında Apple’a 1 milyar dolar yatırım yaptı.
Tim Cook’un yakın arkadaşları arasındaki tek Clinton eski ABD başkanı Bill Clinton değil. Cook geçen ay Demokrat Parti başkan adayı Hillary Clinton için bağış toplama yemeği düzenledi.

Tim Cook aynı zamanda Goldman Sachs’ın yönetim kurulunda yer almakta.

Kaynak: Business Insider


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap