Akıllı telefonlarıyla hayatımıza giren ve daha sonrasında tüm dünyada adından söz ettirmeyi başaran Apple, yeni attığı adımla çok farklı bir konuda yeteneğini konuşturmaya hazırlanıyor. Geleneksel pizza kutularının yeteri kadar işlevsel olmadığını düşünen Apple, inovatif tasarıma sahip yeni bir pizza kutusu tasarladı.

Tasarımlarıyla daima adından söz ettiren Apple, günlük hayatımızın çok farklı bir noktasına el atarak, gelenekselleşen kare şeklindeki pizza kutularının yerine şirket bünyesinde tasarlanan dairesel pizza koruyucusunu koyarak farklı bir adım attı. Şirketin tarzını yansıtan pizza kutusu, parlak beyaz ve dairesel yapıya sahip. Bunun yanında kutu içerisinde biriken buharı atmak için tam sekiz adet deliği bulunuyor. Kutuda biriken buharın pizzayı yumuşattığı için böyle bir yönteme başvurulduğu belirtiliyor. Kağıt hamurundan yapılan kutu çevreyi de kirletmiyor.

Pizza kutusunun patenti için ilk kez 2010 yılında başvurusunu yapan Apple, yedi yıl sonra bu teknolojiyi adına mal etmeyi başardı. Kutunun tasarımına, Apple Park Cafe’nin yöneticisi Francesco Longoni de katkıda bulundu. Çalışanlar pizzaları kendi odalarına götürmek isterse pizzalar yumuşamasın diye tasarlanan ürün hava ve nemin hareketine imkan veriyor. Katlı yüzey, pizza ve kutunun tabanı arasında bir boşluk oluşmasını sağlıyor. Isıyı hapseden bu bölme sayesinde pizza kolay bir şekilde soğumuyor.

Farklı bir amacı var

Apple’ın uzun uğraşlar sonunda tasarladığı pizza kutusu aslında çok daha derin bir anlam içeriyor. Dairesel pizza kutusu, çalışanların etrafında mükemmel tasarımlı ürünler bulunduğunda çalışanların da mükemmel ürünler üreteceği düşüncesiyle, Apple çalışanlarına ilham vermesi için geliştirilmiş.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap