Türkiye’nin en köklü sinema festivali olan Antalya Film Festivali, dünya sinema yıldızlarını ağırlamaya başladı. Audrey Tautou, George Hamilton, Esai Morales, John Savage ve Andie MacDowell gibi ünlü isimler 23 Ekim’e kadar sürecek festival için Antalya’ya geldi.

audrey-tautou-george-hamilton-antlaya

Antalya Büyükşehir Belediyesi Başkanı ve Festival Başkanı Menderes Türel’in ev sahipliğinde düzenlenen 53. Uluslararası Antalya Film Festivali için geri sayım başladı.

16-23 Ekim tarihleri arasında festival seyircisiyle buluşmak üzere; “Amelie” filmiyle dünyaca tanınıp sevilen güzel oyuncu Audrey Tautou, “Baba 3” ve “Zorro” gibi gişe rekorları kıran yapımlarda rol almış usta oyuncu George Hamilton, “La Bamba” filminin Portekizli yıldızı, aynı zamanda müzisyen kimliği de olan Esai Morales, Amerikalı oyuncu John Savage ve yine Amerikalı başarılı oyuncu Andie MacDowell Antalya’ya geldi.

Yarışma jürisinde

“Dört Nikah Bir Cenaze”, “Seks Yalanları”, “Sosyeteden İnsan Manzaraları” gibi filmlerdeki performansıyla göz dolduran başarılı Amerikalı oyuncu Andie MacDowell festivalin Uluslararası Yarışma Jürisi’nde yer alacak.

1476497275_1_andie_macdowell_

Andie MacDowell

Dünya çapında şöhreti yakaladığı “Amelie” filminin ardından yine çok ses getiren “Da Vinci’nin Şifresi”, “Kayıp Nişanlı” ve “Coco Chanel’den Önce” gibi filmlerde rol alan Fransız oyuncu Audrey Tautou ise festival kapsamında yeni filmi “Sonsuzluk”un gösterimine katılacak.

1476496959_audreytoutou_geldi3

Audrey Tautou

“Suç ve Ceza” filmindeki performansıyla Altın Küre ödülüne layık görülen ve 60’lı yıllardan bugüne sinemada başarıyla var olan usta oyuncu George Hamilton da Özel Gösterimler kapsamındaki “İkinci Bahar” filminin gösterimine katılıp seyircilerin sorularını cevaplandıracak.

Audrey Tautou

Audrey Tautou

100’den fazla film ve dizide rol almış, “Avcı”, “Baba 3” ve “İnce Kırmızı Hat” gibi prestijli yapımlardan hatırladığımız Amerikalı oyuncu John Savage, özel bir söyleşiyle izleyiciyle buluşacak.

John Savage

John Savage

Dünya çapında ilgiyle izlenen “NYPD Blue” dizisindeki rolüyle ALMA Ödülleri’nde En İyi Erkek Oyuncu seçilen Portekizli yıldız Esai Morales de festivalin konukları arasında. “La Bamba”, “Elveda Cennet” ve “Jarhead: 2” gibi yapımlarla tanınan oyuncu, festival kapsamında bir Ustalık Atölyesi verecek.

1476496973_johnsavage_esai_morales

Audrey Tautou

Ünlü isimler festival boyunca gelmeye devam edecek

53. Uluslararası Antalya Film Festivali’ne katılmak üzere pek yakında Antalya’ya gelecek diğer isimler arasında ise Uluslararası Yarışma Jüri Başkanı Hugh Hudson, Altın Küre ödüllü oyuncu Rutger Hauer, “Şeytanın Avukatı” filmiyle tanınan Connie Nielsen, “Dünya Yetmez” ile Bond kızlarından biri olan İtalyan oyuncu Maria Grazia Cucinotta ve pek çok sürpriz isim yer alıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap