Dünya üzerinde anne sütünün nasıl mucizevi bir besin kaynağı olduğunu hepimiz biliriz. Bu mucizeyi bir ömür boyu saklanabilir hale getiren bir Türk bir girişimci var: Ayşe Abuşoğlu.

Kendisi, anne olmasının ardından daha da farkına vardığı anne sütünü sıra dışı bir şekilde değerlendirmiş ve onu, ömürlük zarif eserlere dönüştürmeye başlamış.

Ardından işin içine bebeğinin ilk saç telleri de girmiş. Uzun uğraşları sonunda kendine muhteşem bir kolye hazırlamış. Daha sonra ise kendisi için hazırladığı bu kolyeyi diğer çiçeği burnunda anneler için de hazırlamaya karar vermiş. Böylece şimdi bir marka haline getirdiği Tyana Tasarım'ın temellerini atmış.

Evinde kendi çabalarıyla kurduğu atölyede birbirinden şık takılar üretmeye başlayan Ayşe hanımın sipariş modeli ise şu şekilde: Bu özel takılar için anneler kendi sütlerini ve isterlerse bir de bebeklerinin dökülen saç tellerini Ayşe Hanım'a gönderiyorlar. O da bu malzemeleri gümüş ve altın gibi materyallerle bir araya getirerek kişiye özel nefis tasarımlara dönüştürüyor. Böylece anne sütü aracılığıyla bebek ve anne arasında oluşan o bağ, ömürlük oluyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap