Apple’nin bu sonbaharda, telefonun neredeyse tamamını kapsayan ekranıyla iPhone 8’i sunması bekleniyor.

Bazı analistlerin söylediğine göre iPhone 8, telefonları çok daha fazla satmasına yardımcı olabilecek OLED adlı yeni ekran teknolojisini kullanacak. OLED ekranları çok koyu renkler de dahil olmak üzere net ve canlı bir görüntü sunuyor ve daha az pil tüketiyor. LED ekranlara göre gözü daha az yoruyor.

Ancak bazı analistler, OLED ekranın pek çok tüketiciyi yeni sürümü almalarına ikna etmek için yeterince büyük bir fark olmadığını düşünüyorlar.

Yeni OLED ekranıyla yeniden tasarlanan iPhone’nin, sadece ekran değişikliği ile ortalama satış fiyatını tek başına arttıramayacağını öne sürüyorlar. Sadece ekran boyutunu değiştirerek ve OLED teknolojisini kullanarak yeni bir ürünü piyasaya sürmesi, Apple için yükseliş değil düşüş yaratabilir.

Bazı Apple gözlemcileri, OLED iPhone’nin önceki yıllara kıyasla 1.200 dolar bir artışla piyasaya girebileceğini ileri sürdü.

Apple OLED ekrana geçtiğine göre, Samsung gibi rakip markaların da üst düzey telefonlarında bu teknolojiye geçmeleri bekleniyor.

Tai Jeng – Wu: “Apple’nin OLED teknolojisinin hit olup olmayacağını bilmiyoruz; ancak Apple bu yoldan sapmayıp kendisini değiştirmezse hiçbir yenilik olmayacak. Bu durum beraberinde bir krizi de getirebilir” dedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap