AIG’nin yaptığı bir araştırmada Amerika’da yaşayan milyarderlerin ortalama mal varlıkları açıklandı.

Yapılan araştırmaya göre milyarderlerin ortalama konut ve araç sayısının 9 ev ve 19 araç olarak belirlenmiş. Bu veriler bir sigorta şirketinin en zengin müşterileri baz alınarak gerçekleştirilmiş. Bunun yanı sıra ortalama 19.6 milyon dolar değerinde sigortalanan sanat eseri de bulunuyor.

İlginç bir bilgi ise milyarderlerin sahip olduğu evlerin hiçbiri Amerika’daki mülklerini kapsamıyor. AIG’nin açıklamasına göre, bu ortalama sadece ülke dışındaki yatırımları kapsıyor.

Araştırmaya konu olan milyarderlerin mal varlığı şirket tarafından açıklanmazken, AIG katılımcıların ortalama yıllık en az 250 bin dolar sigorta bedeli ödediğini belirtti.

Forbes’un 400 Zengin Amerikan Vatandaşı listesinin yüzde 40’ının da bu milyarderler arasında bulunduğunu belirten yetkililerin net mal varlığı 1.7 milyardan 81 milyar dolara kadar değişebiliyor.

2012’de yapılan bir araştırmaya göre, Amerikalıların en zengin yüzde 0.01’lik kısmının ortalama varlığı ise 371 milyon değerinde bulunuyor.

Amerika’daki gelir eşitsizliğine dikkat çekmek için yapılan çalışmada 16 bin ailenin finansal durumları incelenmiş ve ona göre yapılmıştı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap