ABD Mandıra Yenilik Merkezi tarafından gerçekleştirilen bir ankete göre, Amerikalı yetişkinlerin yaklaşık yüzde 7'si -ki bu da yaklaşık 16,4 milyon kişiye denk geliyor- çikolatalı sütün süt, kakao ve şekerden oluştuğunu bilmiyor.


Ulusal çapta yetişkin gruplara gerçekleştirilen anket sonucuna göre, yüzde yedilik kısmın bir çoğunun, çikolatalı sütün kahverengi ineklerden geldiğine inandığı ortaya çıktı. Organizasyon, 50 eyalette her 1000 yetişkinin süt ürünleri kullanım ve tüketim bilgisi hakkında da bir araştırma yaptı. Katılımcıların yüzde 48'i çikolatalı sütün nasıl yapıldığını bile bilmiyordu. Merkez tarafından başlatılan eğitimler, uygulamalı olarak devam ederken aynı zamanda süt üretim tesislerine eğitim turları da düzenleniyor. Birçoğu ise süt üretim tesislerinden bile haberdar değil.

Washington Post yazarı Caitlin Dewey’in görüşü ise, süt üretim ve tüketimi hakkındaki bilgisizlik oranının daha yüksek olabilirliği yönünde oldu. Birçok Amerikalı’nın tarım topluluklarından uzakta büyümeleri, mandıra eğitimi hakkında bilgisizlikleri ile doğru orantıda gerçekleşiyor. Şehirleşmiş ve her şeyin süpermarketlerden sağlandığı yerlerde büyüyen kesim, sadece paketlenmiş ürünü görebiliyor. Paket öncesi aşamalar hakkındaki bilgiyi okul veya aile dışında öğrenebilecek ve deneyimleyebilecek bir kültürde yetişmeyen Amerikalılar, hali ile çikolatalı sütün kahverengi ineklerden geldiği bilgisine bu şekilde sahip olabiliyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap