Geçtiğimiz günlerde Los Angeles'taki evinin kapısına sprey boyayla, ABD genelinde siyahlara karşı ırkçı hakaret olarak kabul edilen bir kelime yazılan NBA yıldızı LeBron James, olayla ilgili olarak ilk kez konuştu.

San Francisco'da NBA final serisinin ilk maçına hazırlanan James, "Ne kadar çok paranız, ününüz olursa olsun... Ne kadar çok insan size hayran olursa olsun... Amerika'da siyah olmak hâlâ zor" dedi.

Cleveland Cavaliers'ın yıldızı James, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Irkçılık dünyada hep var olacak, Amerika'nın da bir parçası. Özellikle Afrika kökenli Amerikalılar bunu her gün yaşıyor. Afrika kökenli Amerikalılar olarak burada kendimizi diğerleriyle eşit hissedebilmemiz için daha çok yol katetmemiz gerek."

LeBron James'in evinin kapısına yazılan duvar yazısı, Çarşamba sabahı yerel saatle 06:45 sularında fark edilmişti. Olayın hemen ardından soruşturmalarına başlayan Los Angeles polisi, Çarşamba sabahı kendilerine bildirilen duvar yazısını yazanları bulmak için çevredeki güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye devam ediyor.

NBA'in en fazla kazanan oyunucusu unvanını elinde tutan James, Cleveland Cavaliers'tan yılda 30 milyon dolar alıyor. 32 yaşındaki James, kapısına çirkin sözler yazılan Los Angeles'taki evini de 2015'te 21 milyon dolara satın almıştı.

Ayrıca James geçen hafta NBA play-offlarında 5989. sayısını atarak, 19 yıldır efsanevi basketbolcu Michael Jordan'a ait olan rekoru kırmış ve play-offların en skorer oyuncusu olmuştu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap