Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi Amazon‘un kullanıcılarına sunduğu kişisel asistan Alexa‘nın kullanım alanı genişlemeye devam ediyor.

Kişisel asistan konusunda oldukça önemli bir pazarın yaratılmasının ardından Apple Siri, S Voice, Cortona ve son olarak Alexa‘nın kullanıcılara sunulması, bu alanda önemli gelişmelerin yaşanmasına neden oldu.

Bu ezeli rekabetten en çok karlı çıkan ise elbette kullanıcılar oluyor. Bu sayede oldukça farklı hizmetleri kullanma fırsatı yakalayan kullanıcılar, ürün kalitesi anlamında beklediklerinden daha fazlasını elde ediyor. Bu gelişmelerin ardından Siri‘nin önemli rakiplerinden birisi olarak gösterilen Alexa, artık iPhone kullanıcıları tarafından da kullanılabilecek.

Apple‘ye rakip olarak gösterilen Alexa‘nın, iOS uygulamasının güncellenmesinin ardından kullanıcılar oldukça önemli gelişmelerle karşı karşıya kalıyor. Sesli komutlarla çalışan bu kişisel asistan, müzik çalmak, yapılacak işler listesi hazırlamak, alarm kurmak, sesli kitap okumak, hava ve trafik durumunu bildirmek gibi birçok yararlı özelliğe sahip.

Bu güncellemenin ardından, Siri‘nin sistem entegrasyonuna sahip olması Amazon tarafından geliştirilen Alexa‘nın bir adım geride kalmasına neden oluyor; ancak Amazon‘un bu açığı, geliştireceği yeni özelliklerle kapatmak istediği ortada.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap