En son paylaştığımız ‘Uber, uçan araçlar üretmek için NASA mühendisiyle çalışıyor‘ haberinin ardından, büyük şirketler arasında gerçekleştirilen personel transferlerine bir yenisi de Amazon‘dan Apple‘ye gerçekleştirildi.

Profesyonel anlamda büyük bir önem arz eden bu transferler, markaların kullanıcı memnuniyeti ve içerik çeşitliliği konusunda önemli gelişmelerle pazarda boy göstermesinin en önemli aracı olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz günlerde yayımladığımız ‘Spotify’in en önemli isimlerinden Steve Savoca artık Apple çalışanı‘ haberine ek olarak Apple tarafından bu anlamda bir gelişme daha kaydedildi. Amazon’un beğeni toplayan cihazı Amazon Fire TV’nin başındaki isim bundan böyle Apple TV üzerinde çalışmalar yapacak.

2013 yılında Amazon bünyesinde çalışmaya başlayan Timothy Twerdahl, Amazon Fire TV’nin bugünlere kadar başarılı bir şekilde gelmesinde kilit rol oynayan en önemli isimlerden birisi. Geçmişinde Netflix deneyimi de bulunan Twerdahl, Google’nin 2013’te satın aldığı akıllı saat girişimi WIMM Labs’da ve diğer alanlarda elde ettiği tecrübelerini, bu transferin ardından Apple TV’yi daha sağlam adımlarla geliştirmek için kullanacak.

Yeni yazılım güncellemesiyle birlikte TV uygulaması ve tek hesapla tüm online yayın servislerine erişim özelliğine kavuşan Apple TV’nin bu gelişmelerin ardından daha farklı özellik ve yeniliklerle karşımıza çıkması an meselesi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap