1 dk

Amazon’dan “demode” hamle

İş&Ekonomi Ontrava Editörü

Dijital fotoğraf makinelerinin ve akıllı telefonların günümüzde yaygın hale gelmesiyle pek çok kişi fotoğraf albümlerini bilgisayarlarında ya da bulutlarda saklıyor. ‘Artık fotoğraf bastıran kalmadı’ diye düşünürken e-ticaret devi Amazon‘dan şaşırtan bir hamle geldi.

Amazon yeni bir sektöre daha el attı: Fotoğraf baskı

Bu hafta Amazon Print adıyla başlatılan yeni hizmetle şirket, müşterilerin dijital fotoğraflarını basmalarına ve fotoğraf albümü, takvim, kırtasiye malzemeleri gibi hediyelik eşya siparişi vermelerine olanak sağlıyor.

Amazon Print, sadece şirketin bulut depolama servisi Amazon Drive müşterilerinin kullanımına sunulan bir hizmet. Bu platforma aktarılan fotoğraflar Amazon Print aracılığıyla basılıp kapınıza kadar getiriliyor.

İlginizi çekebilir:  Kasasız, kuyruksuz yeni nesil market: Amazon Go

Amazon‘un asıl amacı ABD‘deki fotoğraf baskıcılığı sektörünü ele geçirmek değil. Esas olarak bu yolla Amazon Drive kullanıcılarının sayısının artırılması hedefleniyor.

Amazon Print, kullanıcılarına bedava depolama alanı verilerek de müşteri çekilmesi hedefleniyor. Biraz demode kalmış gibi görünen bu yöntemle bakalım dev marka amacına ulaşabilecek mi?

2
1
1
1
0
0
0