Yeni yapılan açıklamayla Amazon, Whole Foods adlı Amerika’daki süpermarket zincirini 13.7 milyar dolar karşılığında satın aldığını duyurdu.

Bugün sabah yapılan bir açıklamayla duyurulan anlaşmayla birlikte, online satış devi Amazon, Whole Foods’u alarak şimdiye kadarki en büyük alımını gerçekleştirmiş oldu. Whole Foods’tan önceki en büyük yatırımı ise 1.2 milyar dolar karşılığında 2009 yılında online ayakkabı dağıtıcısı Zappos’tu.

Amazon’un kurucusu ve CEO’su Jeff Bezos yaptığı açıklamada, “Milyonlarca kişi Whole Foods Market’i seviyor çünkü insanlara en doğal ve organik ürünleri uygun fiyatla satıyorlar. Yıllardır insanları, bu şekilde mutlu eden market zincirinin çok iyi bir iş yaptığını gördük ve devam etmesini istedik” ifadelerini kullandı.

Whole Foods’un CEO’su John Mackey, şirketin başındaki görevine devam ederken, anlaşmanın yılın ikinci yarısında tamamlanması bekleniyor.

Bloomberg, Nisan ayında yaptığı açıklamada Amazon’un Whole Foods’u 2016 yılında almak için teklif götürmeye hazırlandığını ifade etmişti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap