Yeni oyun ilk başta mitolojik kahramanlar ile takım bazlı eylem kombinasyonuyla beraber çok oyunculu ve rekabetçi oyunlara benziyor. Ancak Breakaway’ı bu tarz oyunlardan farklı kılan bir şey var.

Patrick Glimore, birkaç yıl önce yeni stüdyosuna girdiğinde ofisinin merkezi bir odağı olarak kurulan yayın kulübesine sahipti ve konuya ilişkin fikirlerini: “Twitch’in gelişimini yayıncılara ve izleyicilere açmaya kararlıydık, yayın fikrini günlük hayatımıza entegre etmeye çalıştık” diye açıklıyor.

Amazon Oyun Stüdyoları Oranbge County, 2014 yılında satın alınan oyun stüdyosu Double Helix’in yeni ismiydi. Satın alma sırasında, geliştirici Killer Instinct’in canlandırılması en iyisiydi. Killer Instinct’in kurulmasıyla bu deneyim, ekibin rekabetçi çevrimiçi alanı daha da keşfetmek istemesine neden oldu. Stüdyonun zaten bir oyun fikri vardı, şimdi ise video oyun yayıncılığının en büyük isminin bilgi birikiminden yardım alması yararlı oluyor.

Gilmore açıklamalarının devamında ise: “Stüdyo, Twitch için bir oyun hazırladıklarını söyledikten sonra büyük bir heyecan dalgası içine girdi” dedi.

Breakaway, dört dakikalık dönemler arasında periyodik bir kesintinin olduğu, futbola benzer yuvarlak tabanlı bir yapıya sahip. Gilmore, Twitch’in akışına göre böyle tasarlandığını söylüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap