Yeni bir açıklamaya göre, Amazon, Slack adlı mesajlaşma platformunu satın almak isteyen birkaç teknoloji firması arasında bulunan en büyük favorilerden biri.

Slack’ın genellikle iş yerlerinde tercih edilen mesajlaşma servisi 2013 yılında kullanıldığından beri birçok büyük şirketin tercihi haline gelmişti. Airbnb, Harvard Üniversitesi, Samsung ve BuzzFeed gibi şirketler Slack kullananlar arasında yer alıyordu.

O zamandan bu yana 540 milyon dolarlık yatırım alan Slack, daha sonra 200 milyon dolar sermaye artırdığını belirtmişti. Bloomberg’in kaynaklarına göre Slack’ın satın alınması için yaklaşık 9 milyar dolar gerekiyor ve Slack’taki yetkililerin bunu kabul edip etmeyeceği de kesin değil.

Amazon ise e-ticarette dünya devi haline gelse de yemek servisinden bulut sistemlerine kadar birçok farklı alanda da boy göstermeye başlamıştı. Amerika’daki büyük beşli olarak gösterilen şirketlerin arasında yer alan Amazon, mesajlaşma uygulamasına sahip olmayan tek platform. Apple’nin iMessage, Facebook’un Messenger, Microsoft’un Outlook ve Teams, Google’nin da Hangouts kullandığı biliniyor.

Slack’ın kullanımı ücretsiz olduğu halde şirketlerin iletişim geçmişi, destek ve istatistik istemesi halinde para talep edilebiliyor. Son yayınlanan istatistiklere göre ise uygulamanın 5 milyon günlük aktif kullanıcısı bulunurken bunların 1.5 milyon kadarı servise para ödüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap