Amazon.com tarafından yönetilen ABD merkezli internet şirketi Alexa, diğer Web sitelerinin trafikleriyle ilgili bilgi veren bir site olarak biliniyor. Geliştirilen projeler sayesinde Alexa uyumlu cihazların sayısı da günden güne artıyor. Bu anlamda Amazon‘un Neslerin İnterneti alanındaki çalışmalarına bir yeni proje Vobot‘dan geldi.

CES 2017 kapsamında kullanıcıların beğenisine sunulan Amazon Alexa uyumlu ilk akıllı saat olma özelliğine sahip Vobot Clock, kullanıcılarına istenilenden daha fazlasını sunuyor.

5 Watt‘lık dahili hoparlörün kullanıldığı saat, daha zinde ve dakik bir hayatın kapılarını kullanıcılarına aralıyor. Uykuya dalma sürenizi hızlandırabilmek için alıştırmalar yapabilmenize imkan tanımanın yanı sıra, daha uzun süre ayakta kalmanız gerektiği durumlarda kullanıcılarına yardımcı oluyor.

Digitaltrends.com‘da yapılan haberde verilen bilgilere göre, Vobot Clock sesli hatırlatma özelliğine sahip ve ne zaman, ne yapmanız gerekiyorsa sizlere hatırlatıyor. Alarm kurmak ve alarm çaldığında susturmak için sesli komutlar vermenizin yeterli. Bu nedenle saatte hiçbir tuş bulunmuyor.

Bu özelliklerinin haricinde, Uber‘den araç çağırmanıza, pizza siparişi vermenize ve uyanır uyanmaz hava hakkında bilgi almanıza yardımcı olan Vobot Clock‘un Şubat ayı içerisinde yurt dışında 35 Dolar’dan satışa çıkarılması planlanıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap