Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir e-ticaret ve bulut bilişim şirketi olan, dünya genelinde oldukça büyük bir pazar payına sahip Amazon, Jeff Bezos tarafından 5 Temmuz 1994'te kurularak pazardaki payını daha genişletmeyi planlıyor.

Bu amaçla yoluna devam eden şirket 2018 yılında da Türkiye'de faaliyetlerine başlamayı planlıyor. LinkedIn üzerinde ister istemez karşılaşmak durumunda kaldığımız iş ilanlarının ve kulaktan kulağa yayılan söylentilerin ardından kesinleşen bilgiler, Amazon'un e-ticaret işi içinde işe alımlara başladı.

Webrazzi'de paylaşılan bilgilere göre; Amazon'un e-ticaret işi için, Türkiye’de faaliyet gösteren büyük teknoloji şirketlerinden üst düzey transferler yaptığını, bu kişilerin de Lüksemburg’da eğitimine başladığı belirtildi ve şirket Türkiye'de çalışmalara başladığı belirtildi. Geçtiğimiz Mart ayında Orta Doğu pazarına girmek için Orta Doğu'nun en büyük e-ticaret sitelerinden birisi olan Souq.com'u satın alan şirketin, Türkiye pazarına da bir e-ticaret sitesi satın alarak giriş yapıp yapmayacağı konusu da şu an için en çok merak edilen konular arasında yer alıyor.

Amazon.com tarafından konuya ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmasa da, birçok faktör Amazon'un Türkiye pazarına giriş yapacağı görüşünü desteklemeye yetiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap