1 dk

Ali Koç’tan 4 önemli mesaj

İş&Ekonomi Ontrava Editörü

İstanbul Sanayi Odası (İSO), üyesi olan 600’ü aşkın uluslararası sermayeli firmayı “Türkiye’ye Güvenenler, Türkiye’de Üretenler” konulu toplantıda Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü ile buluşturdu. Toplantıda açıklamalar yapan Ford Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Ali Koç, Türkiye ekonomisi hakkında şu dört mesajı verdi;

– Türkiye ekonomisinin ne kadar sağlam ve kuvvetli temellere dayandığını bu talihsiz olay, tüm dünyaya bir kez daha gösterdi. Son bir kaç yılda dünyayı etkileyen tüm zorluklara rağmen Türkiye’nin büyüme oranları ve yatırım araçlarının, muadillerine kıyasla getirileriyle çok daha başarılı bir performans sergilediğini kaydetti.

İlginizi çekebilir:  Vergi şoku yaşayan Apple'ı Türkiye'ye davet etti

– Ortaklarımızla beraber ülkemize olan inancımız ve güvenimizi sadece sözde dile getirmiyor, yatırımlarımız ve aksiyonlarımız ile bunun altını dolduruyoruz. Son beş yılda yaptığımız 30 milyar TL’lik yatırım, ülkemizin geleceğine duyduğumuz güvenin göstergesi.

– Türkiye’nin daha fazla yabancı yatırım çekebilmesi için olmazsa olmaz hususları; güvenilir ve adil bir hukuk sistemi, uluslararası standartlarda bir demokrasi, nitelikli işgücü ve Ar-Ge, inovasyon, girişimcilik ve katma değeri teşvik eden bir ekosistemdir.

-Son birkaç yılda hükümetimiz, sanayicilerimize Cumhuriyet tarihimizin en kapsamlı teşviklerini sundu. İnanıyorum ki, bu teşvikler ve bütünsel stratejiler ile ihtiyacımız olan yeni bir ‘Yatırım Hamlesi’ni başlatabileceğiz.

4
3
2
1
1
1
1