Gazeteci-yazar Ahmet Hakan ile iş adamı Ali Ağaoğlu arasında yaşanan “Levent’teki askeri arazi” atışması boyut atladı. Ağaoğlu, kendisini eleştiren Hakan’a Hürriyet gazetesine verdiği tam sayfa ilanla cevap verdi.

Ünlü iş adamı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında hayatını kaybedenlerin ailelerine ev yapmak için Levent’teki askeri araziyi istedi. Bu gelişme üzerine Ahmet Hakan köşesinden, “Hemen ve derhal… Bu Ali Ağaoğlu denilen… Darbe fırsatçısına… Şehit istismarcısına… Bir devlet ya da hükumet yetkilisi… ‘Hadi oradan be! Sen anca avucunu yalarsın’ demelidir” sözleriyle iş adamına sert çıktı.

Hakan, eleştiri yazısı sonrası aralarında geçen mektuplaşmayı da köşesine taşımış ve “Şehit ailelerine için yanıyorsa… Tek derdin şehit ailelerine yardımcı olmaksa… Çıkar beklentin yoksa… Binlerce konutun var. İçlerinden üç yüz tanesini bağışla şehit ailelerine… Biz de sana ‘Helal olsun’ diyelim” çağrısında bulundu.ali-agaoglu

Mektubunun eksik yayınlandığı söyleyen iş adamı, tam metni Hürriyet gazetesine verdiği ilanla yayınladı. Tam sayfa ilanın en dikkat çeken ayrıntısı ise kullanılan Ali Ağaoğlu fotoğrafıyla hazırlanmış köşe yazarı logosuydu.

Hey Ahmet Hakan!

Anlaşılıyor ki, yine sosyal medyadaki feraset yoksunlarının gazına gelip aynı kervana sen de katılmışsın.

Köşe yazısı yazdığın gazetedeki haberimi bir daha oku! Orada sadece şehit aileleri için inşa edeceğim konutlara yetecek kadar arsa önerisinde bulunduğumu, başkaca bir talebim olmadığını, adres gösterdiğim yerin konum itibariyle ’15 Temmuz Şehitler Köprüsü’nü görmesi nedeniyle anlamlı olması yanında burada inşa edilecek anıtsal özellikler taşıyan konutların şehit ailelerine kalıcı ve gelecek garantisi sağlayacağını, söz konusu girişimimle şehit ailelerinin acısını bir nebze olsun hafifletmeye katkı sağlamak dışında bir beklentim olmadığını, olamayacağımı anlayacaksın.

Bu tutumumla, ortaya koyduğun yaklaşımının köşendeki ‘Şunları yapan FETÖ’ye hizmet eder’ başlıklı yazındaki ‘talkımlar’dan hangilerine uygun düştüğünün takdirini de sana bırakıyorum.

İtiyad haline getirdiğin bana çakıp reytingini yükseltme çabanı anlayış ve tebessümle karşılıyor, sana kızamıyorum…

Benimle ilgili yazdığın haksızlıklarla dolu yazınla ilgili olarak bu açıklamaya köşende yer vermeni bekliyorum.

Ali Ağaoğlu Hürriyet Köşe Yazısı


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap