Arap dünyasının en prestijli ekonomi dergisi Arabian Business, bu ay kapağına ünlü iş adamı Ali Ağaoğlu‘nu taşıdı.

İstanbul Finans Merkezi projesinin detaylarına yer verilen ‘Sıra Türkiye’de’ başlıklı söyleşide Ağaoğlu, projenin son durumu hakkında bilgi verdi.

Röportajda İstanbul’un yüzyıllardır ticaret ve kültürün başkenti olduğunu hatırlatan iş adamı, İstanbul’un günümüzde de bu cazip konumunu koruduğunu ve uluslararası bir finans merkezi olacağı konusunda hiç şüphe duymadığı belirtti.

ali-agaoglu-business

İslami Finans kurumlarını İstanbul’a bekliyoruz

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası, Borsa İstanbul, BBDK gibi kurumlar başta olmak üzere ülkedeki yerli yabancı birçok bankanın İstanbul Finans Merkezi çatısı altında toplanacağı bilgisini paylaşan Ağaoğlu, şunları söyledi;

İstanbul Finans Merkezi global dengeleri sarsacak. Türkiye ve özellikle İstanbul bölgenin en önemli jeopolitik konumuna sahip. Türkiye başta Avrupa Birliği olmak üzere gelişmiş batı ülkeleri ile çok sıkı bağları bulunuyor. Ayrıca Körfez ülkelerinden de önemli finans kuruluşlarının ve İslami Finans kurumlarının İstanbul Finans Merkezi’nde yerlerini almalarını bekliyoruz.

Finans’ın merkezinin kesinlikle batıdan doğuya kaydığını gözlemlediğini kaydeden Ağaoğlu, röportajında Dubai’yi finans merkezi konusunda rakip olarak görmediklerini vurguladı. Röportajda Ağaoğlu’nun hali hazırda süren projeleri ve orta ve uzun vade yatırım planlarına da yer verildi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap