İzmir Alaçatı her geçen yıl biraz daha popüler oluyor. Açılan kafeler ve restoranlar hem kendinizi yurt dışında hissetmenizi hem de harika bir tatil geçirmenizi sağlıyor. Ancak butik otel fiyatlarının gecelik 1000 liraya çıktığı, iki kişilik bir yemeğin 500 lirayı bulduğu bu yer artık “out” olmaya başladı.

Bir zamanların sosyetik tatil mekanı Bodrum Türkbükü‘nde de aynı sorun yaşanıyor. Lahmacun ile ayranın 60 lira olduğu bu yerde de tatilci sayısı hızla düşüyor. “Peki, önümüzdeki 9 günlük Kurban Bayramı tatilinde nereye gitmeliyim” diye düşünenlere fahiş ücret ödemeyecekleri 5 öneri.

1. İzmir – Foça


İzmir’den vazgeçemiyorsanız bu tatil cennetini mutlaka görmelisiniz. Pansiyon fiyatları gecelik 200 liraya kadar iniyor. Rakı-balık yapacaksınız iki kişi 250 lira… Beach’ler ücretsiz.

2. Ayvalık – Sarımsaklı

Table of Devil is located in Sarimsakli/Ayvalik/Balikesir/TURKEY.

Denizi harika. Otel fiyatları da Alaçatı ve Türkbükü’nün altında. İstanbul’dan 5 saat. Güzel bir akşam yemeği 200 lira.

3. Keşan – Mecidiye Köyü

mecidiye

Fotoğraf: Turgay Çil

Yunanistan sınırındaki bu ege sahili harika bir fırsat. İstanbul’dan sadece 3.5 saat uzaklıkta. Otel çok yok. Ancak köy evlerini kiralamak mümkün. Fiyatlar da gecelik 100 lira seviyesinde.

4. Fethiye – Ölüdeniz

Oludeniz is one of the most famous beach in Turkey

Deniz-kum sevenlere gelsin. Plajların ücretsiz, otellerin 100 lira olduğu bu tatil cenneti yazın son fırsatı için kaçırılmaz duruyor.

5. Yunanistan – Alexandroupoli (Dedeağaç)

Alexandroupolis, Greece - June 18, 2012: The port of Alexandroupoli is a space that the fishing boats moor. It also constitutes one of the points of interest of the city as the view is unique.

“Vizemiz var yurt dışına kaçalım” diyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. İstanbul’dan arabayla 6 saatte komşunun en güzel balıklarını ve mezelerini tüketebilirsiniz. İnternet üzerinden ev kiraları gecelik 80 euro. İki kişilik yemek 125 euro.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap