Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, son dönemin popüler tatil merkezi Çeşme‘ye yapılması planlanan “Alaçatı Butik Havaalanı“nın kamulaştırma ve tahsis çalışmalarının tamamlandığını açıkladı.

İlk kez 1994 yılında gündeme gelen butik havaalanı projesi, Başbakan Yıldırım’ın İzmir için açıkladığı 35 proje içerisinde de yer alıyordu. Bakan Arslan, bu projenin kamulaştırma ve tahsis çalışmalarının sona erdiğini, fizibilite ve Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) çalışmalarının beklendiğini söyledi.

İbiza ve Sardunya ile rekabet edecek

Kişiye özel küçük uçakların ve jetlerin inebileceği yeni yapılacak havaalanı sayesinde İzmir‘in en havalı tatil beldelerinin başında gelen Alaçatı‘nın kapılarını dünyaya açması bekleniyor.

Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) Başkanı Mehmet İşler, Havaalanının sadece Çeşme için değil Türkiye için büyük bir kazanç olacağını belirtti. İşler, yapılacak havaalanı sayesinde Çeşme’nin, İspanya’nın İbiza Adası ve İtalya’nın Sardunya Adası’nı tercih eden müşteri portföyünü çekebileceğini söyledi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap