Akıllı telefon pazarındaki ürün yelpazesinin günden güne çeşitlenmesi, büyük teknoloji şirketlerinin bu anlamda bir rekabet içerisine girmesine de sebep oluyor.

Kullanıcılar için akıllı telefonlara eklenen özellikleri arasında, son zamanlarda en çok dikkat çekeni, sanal asistan desteği olarak karşımıza çıkıyor. Akıllı asistanlar konusunda birbirinden farklı projelerin hayata geçirilmesi ve akıllı telefonlarla bağlantı sağlıyor olması bu özelliğin önemini daha çok ön plana çıkardı.

İlk olarak Apple tarafından kullanıcılara sunulan Siri ile tıpkı bir arkadaşınızla konuştuğunuz tonda ve dilde konuşarak ondan mesaj göndermesini, telefonla birini aramasını veya bir uygulama indirmesini isteyebilir, Orion takımyıldızını göstermesini veya yazı tura atmasını dahi talep edebilirsiniz.

Son olarak Samsung‘un kendi asistanı Bixby‘yi geliştirdiğini öğrenmemizin ardından, akıllı telefon sektörüne tekrar dönüş yapan Nokia‘nın kendi asistanını geliştirmek için kolları sıvadığı, şuan için resmi olarak açıklanmayan bilgiler arasında yer alıyor.

Bu asistanın cihazların içerisine entegre şekilde geleceği ve kullanıcıların hayatını büyük ölçüde kolaylaştıracağı söyleniyor ancak Nokia’nın geliştirdiği iddia edilen asistanın isminin “Viki” olacağı dışında herhangi bir bilgi henüz bulunmuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap