Microsoft'un Nokia’yı almasının ardından Lumia serisine Windows Phone işletim sistemini entegre etmiş ve Nokia’nın satışlarının artmasını sağlamıştı. Microsoft Windows 10 ile masaüstü için geliştirilmiş, ardından güncel mobil cihazlara da gelen Cortana ile her geçen gün gelişmeye devam ediyor.

Yeni ulaşılan bilgilere göre Cortana akıllı asistanlığın yanında Windows 10 Creators Güncellemesi ile birlikte alışveriş özelliğini de sunuyor; ancak bu özellik şimdilik ABD ile sınırlı.

Microsoft Edge üzerinden bir alışveriş sitesinden bir ürünü görüntülediğinizde aynı ürünün fiyatını farklı sitelerde de bularak diğerleriyle kıyaslıyor. Tıpkı Samsung S8 gibi.

Bahsettiğimiz gibi Cortana’nın alışveriş sitelerini inceleme hizmeti yalnızca ABD’de veriliyor. Cortana için yapılacak güncellemelerin ardından, diğer ülkelere de bu özelliğinin geleceği tahmin ediliyor; ancak karşımıza şöyle bir sorun çıkıyor: Cortana fiyat kıyaslaması yapmaktan ziyade, acaba reklamları gösteren bir reklam maşası haline mi gelecek?


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap