Airbnb, attığı adımlarla yalnızca ev kiralama şirketi olarak anılmamakta kararlı. Perşembe günü yaptığı açıklamada, girişim, en büyük alımını yaptı ve 300 milyon dolarlık lüks dinlenme merkezini satın aldı.

Airbnb, açıklanan raporlara göre global gezi firması Expedia’yı ve çok uluslu otel grubu AccorSA’yı geride bırakarak büyük bir başarıya imza attı.

Yeni satın aldığı lüks tatil mekanıyla birlikte Montreal’deki tesisin korunması için çalışmalarını sürdürecek Airbnb CEO’su Brian Chesky, şirketiyle birlikte dünyada 100 farklı lokasyonda 4 binden fazla lüks mülkü kiralanması konusunda aracı durumunda. Bu listede ise, Richard Branson’ın sahibi olduğu bütün bir adanın da bulunması planlanıyor.

2008’de yatak ve kahvaltı kiralama üzerine kurulan platform, günümüz ekonomisinde 30 milyar dolarlık bir payla öne çıkıyor. Şirket gelir imkanlarını arttırarak, platformda restoran rezervasyonları, etkinlik ve buluşmalar için davetlere de yer vermeye başlayınca hızlı bir yükseliş göstermişti.

Airbnb, 2016 yılının ikinci yarısında kar etmeye başladığını açıklamış ve yıllık gelirlerinin 2020 yılında 3.5 milyar doları bulabileceğini belirtmişti.

Airbnb’nin, bu atılımlarla birlikte Tilt adındaki grupça ödeme sağlayan start up’ı da alacağı düşünülüyor. Bloomberg, gerçekleşecek alımın 12 milyon dolar civarında olabileceğini belirtiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap