Ömer Dinçkök, SAF GYO’da 214 bin liralık hisse satışı yaptı. Dinçkök’ün şirketteki hisse oranı yüzde 6,75’e geriledi.

Yaklaşık beş yıl önce Dinçkök kardeşler arasında şirket yönetimindeki anlaşmazlıklar nedeniyle başlayan kavga, Ömer Dinçkök’ün holdingde devre dışı kalmasıyla sonuçlanmıştı.

Ailenin en büyüğü Ali Raif Dinçkök’le Ömer Dinçkök arasında başlayan kavgada Holding’in üçüncü hissedarı olan üçüncü kardeş Nilüfer Dinçkök, büyük ağabey Ali Raif Dinçkök’ün tarafını tutunca, Ömer Dinçkök ve ailesi şirketlerin yönetiminden uzaklaştırılmış oldu.

Aradan geçen beş yılda kardeşler arasında, aralarında ceza davalarının da olduğu onlarca dava açıldı. Ömer Dinçkök, Ali Raif Dinçkök ve Nilüfer Dinçkök’ün şirket içinde aldığı hemen her yönetim kurulu kararını mahkemeye taşıyarak iptalini istemesi sonucunda davaların sayısı 70’i aştı.

En son kardeşlerinin Akkök Holding’de aldıkları sermaye artırımının iptali için açtığı davayı Mayıs 2106’da kazan Ömer Dinçkök, bir süredir sessizliğini koruyordu. Dinçkök bu sessizliği yaptığı hisse satışıyla bozdu.

Ömer Dinçkök, portföyünde Akasya AVM’nin de bulunduğu Saf GYO şirketindeki hisselerinin bir kısmını sattı. Ömer Dinçkök, Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklamayla, 15 Aralık‘ta 0,85 – 0,87 lira fiyat aralığından 250 bin adet satış işlemi gerçekleştirdiğini duyurdu. Şirketteki hisse oranı yüzde 6,75’e gerileyen Dinçkök, bu satıştan 214 bin lira gelir elde etti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap