15 Temmuz darbe girişimine karşı Türk halkının birbirine sarılarak vatana millete sahip çıktığını söyleyen Zorlu Holding’in Başkanı Ahmet Zorlu, “Bu beraberliği her alana yayalım. İşlerimize daha çok sarılıp daha fazla üretelim” dedi. Bu kapsamda yapacakları yatırımları anlatan Zorlu, darbe girişimi sonrası Türkiye ekonomisini değerlendirdi.

Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu

Zorlu Holding Başkanı Ahmet Zorlu

  • Türkiye ekonomisinin daha da sağlamlaşacağına inanıyorum. Çünkü bu süreçte borsadan bankalara, finansal piyasalardan reel sektöre kadar ekonominin tüm unsurları test edilmiş oldu.
  • Dünya, Türkiye ekonomisinin tüm kurumlarıyla dimdik ayakta olduğunu, demokrasiye yürekten bağlı halkıyla bu ülkenin geleceğinin aydınlık olduğunu gördü.
  • 2015 yılında dünya ekonomisindeki kırılgan yapıya rağmen başarılı bir büyüme gerçekleştiren ekonomimiz, bu yılın ilk yarısında da güçlü bir performans sergiliyor.
  • Hem hükümetimiz hem de iş dünyası olarak bizler Türkiye’nin hedeflerine güçlü şekilde ilerlediğini, işlerin eskisinden de iyi bir şekilde gittiğini, yabancı yatırımcılara anlatıyoruz.
  • İsrail ile yeniden buzların erimesi, Rusya ile yeniden işbirliği ortamını oluşturmamız çok olumlu. Bu gelişmeler doğrultusunda Türkiye’nin 2016’nın geride kalan döneminde de başarılı bir ekonomik performans sağlayacağına inanıyorum.
  • Biz de Zorlu Grubu olarak bu koşullar doğrultusunda yatırımlarımıza kesintisiz olarak devam ediyoruz. Orta vadede birkaç milyar dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz. Bunun bir kısmı da yurtdışında olacak. Bu yüzden yurtdışından marka satın almak gibi bir düşüncemiz var. Özellikle dayanıklı tüketim malları alanında fırsatlar ortaya çıkarsa değerlendirmek istiyoruz.
  • Vestel 152 ülkeye ihracat yapıyor ve 18 yıldır kendi sektöründe Türkiye’nin ihracat şampiyonu. Bulunduğumuz pazarları derinleştirerek ve yenilerine açılarak Türkiye’ye katkı yapmaya devam ediyoruz. Bu doğrultuda yatırımlarımız sürüyor.
  • Tekstilde de 30-40 milyon dolarlık bir yatırım hedefimiz bulunuyor.”
  • Enerjiye orta vadede yaklaşık 600 milyon dolarlık yatırım yapmayı planlıyoruz.

Kaynak: Sabah


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap