Özel sektörün yaptığı en büyük kentsel dönüşüm projesi Piyalepaşa İstanbul‘a imza atan iş adamı Adnan Polat, bir daha böyle uzun süreli bir projeye girmek istemediğini belirtti.

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, Bloomberg HT’nin düzenlediği ‘Türkiye İyi Gelecek’ konferansında Bloomberg HT’nin sorularını yanıtladı.

“Hiçbir yatırımcı 10 sene beklemez”

Piyalepaşa Projesi ile 10 yıldan uzun süredir uğraştıklarını kaydeden Polat, bu kadar uzun süreli projeye bir daha girmek istemediğini ifade etti.

Polat Grubu’nun en büyük gayrimenkul projesi olan Piyalepaşa İstanbul‘un çok zor bir proje olduğunu kaydeden Polat,

Hem arsa sahipleriyle hem de orada bir noktada hak sahibi olan gecekonducularla uğraşıyorsunuz. Akla hayale gelmeyecek engeller çıkıyor, bu da çok zaman kaybettiriyor.

Piyalepaşa, 10 seneden uzun süredir uğraştığımız bir proje ki geçen sene temelini atabildik. Dünyanın hiçbir yerinde bir yatırımcı bir projeye başlamak için 10 sene harcamaz. Bunu daha kolaylaştırmak lazım.

Bu işi suistimal eden yatırımcının da arsa sahibi veya işgalci varsa onun da canını okumak lazım. Bu işi hakkaniyetle çözmek lazım.

Binlerce insan arasından 3-5 kişi çıkıp projeyi durdurabiliyor, kendilerine durumdan vazife çıkarabiliyorlar. Bu kadar uzun süreli bir projeye ben bir daha girmeyi düşünmem. Yerine koyamadığımız ender nesnelerden biri de zaman. 10 senede biz böyle 10 proje bitirirdik. Olmuyor. Yol çok dikenli, engelli, çukurlu, taşlı. 

Beyoğlu’nda 800 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilen Piyalepaşa İstanbul’da yaşamın 2018’de başlaması hedefleniyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap