Üniversitelerin girişimcileri desteklemek amacıyla kurdukları kuluçka merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Acıbadem Üniversitesi'nin kurduğu kuluçka merkezi yenilikçi ve gerçekleştirilebilir iş fikirleri üzerine yoğunlaşan sağlık alanındaki girişimleri destekleyecek. 

Girişimciler, Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi akademisyenlerinden bilimsel danışmanlık almanın yanı sıra üniversitenin sektörel iş birlikleri sayesinde güçlü bir iş ağından da yararlanma fırsatına sahip olacaklar. Merkez, iş fikirlerinin projeye dönüşebilmesi için gerekli ortamı da biyoteknoloji ve bilişim altyapısı ile girişimciye sunacak.

Ofis desteği, akademik danışmanlık, üniversitenin biyoteknoloji ve prototipleme altyapısına erişim, Acıbadem Sağlık Grubu ve partner kuruluşlarından yönlendirme ve danışmanlık alma imkanı, potansiyel yatırımcı, müşteri ve iş ortaklarına erişim ve daha birçok imkanı Acıbadem Üniversitesi girişimcilere sunacak. 

Kuluçka Merkezi'nde Kuluçka, Ön Kuluçka ve Hızlandırma olmak üzere 3 adet program bulunuyor. Katılmak isteyenler ise bunlardan yalnızca birine başvurabilecek. Ön Kuluçka programı başta Acıbadem Üniversitesi öğrencileri olmak üzere  kişilerin fikir ve projelerini gerçeğe dönüştürebilmeleri için öğrenme, uygulama ve iş planlama süreçlerini desteklemek üzere başlatıldı.

Kuluçka Programı kapsamında fikirleri olgunlaşmış girişimcilere fikirlerini hayata geçirme sürecinde ihtiyaç duydukları noktalarda destek veriliyor. Programa Acıbadem Kuluçka Merkezi'nde ön kuluçka aşamasını tamamlayan girişimciler, ya da kendileri bu aşamaya gelmiş girişimciler başvuru yapabilir.

Program süresince kabul alan iş fikirlerine eğitim ve seminerler, ofis imkanları, özel koçluk ve danışmanlıklar sağlanıyor. Bu imkanların yanı sıra girişimciler Acıbadem Mehmet Ali Aydınlar Üniversitesi’nin özel sağlık altyapısına, araştırma laboratuvarlarına, akademisyenlerine erişim imkanı elde ediyor.

Fikirlerini hayata geçirmeye hazır hale gelen girişimciler ise hızlandırma programına başvurabilir. Kabul edilen girişimcilere Acıbadem Grubu'nun benzersiz sağlık networkünden, ve imkanlarından yararlanma imkanı sunuluyor. Hızlandırma Programı'na Kuluçka Programı'ndan mezun olanların yanı sıra, dışarıdan başvuru yapmak da mümkün. Hızlandırma Programı sırasında girişimciler kuluçka programındaki tüm eğitim, seminer ve olanaklardan yararlanabilecek. 

Kuluçka merkezine başvuru için son tarih ise 15 Eylül olarak belirlendi. 


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap