Daha önce emin olamadığınız bir sebepten ötürü işten çıkarıldığınız oldu mu ? Elbette olmuştur. Patronunuzla beklenmedik bir tartışma veya işe geç gelmeniz veya müşterinize "istemeden" yaptığınız bir davranış işten alınmanıza neden olmuştur.

Ancak şimdi duyacağınız gerekçeler sizi çok daha başka şaşırtacak. Hem de bu gerekçelerde baş kahramanlar, hepinizin oldukça iyi tanıdığı isimler.

Madonna

Madonna’nın Amerika’nın en ünlü restoran zincirlerinden Dunkin Donuts’ta çalışmış olduğunu bilen çok az insan vardır. Evet, dünyaca ünlü star; müzik dünyasında boy göstermeye başlamadan daha önce, halka şeklinde çörekleriyle ünlenmiş Dunkin Donuts’ta çalıştı. Ünlü mekandaki ilk iş günü, aynı zamanda son iş günü olmuştur. Neden mi? Bir müşterinin üzerine kazayla jöle sıçratması, yönetim için geçerli bir sebep görülmüş.

Richard Gere

1974 yapımı bir film olan ve Richard Gere ile Sylvester Stallone’nin birlikte yer aldığı The Lords of Flatbush isimli filminin çekimlerinde söylentilere göre bir öğle yemeği sırasında Richard Gere, yanlışlıkla Stallone’nin pantolonunun üzerine hardal damlatmış. Bunun karşısında oldukça sinirlenen Stallone, Richard Gere’yi biraz tartaklamış ve ardından da yönetmene giderek kendisiyle Richard Gere arasında bir tercih yapması gerektiğini söylemiş. Yönetmen de Richard Gere yerine Stallone’yi tercih etmiş.

Ryan Gosling

Ryan Gosling’in kovulma hikayesi oldukça komik. Şöyle ki filmde bir baba rolünü canlandıracak olan Gosling, daha olgun bir görünüm kazanmak için kilo alması gerektiğini düşünmüş. Ancak bu kararını yönetmene danışmadan uygulayan Gosling, epey kilolu bir vaziyette ortaya çıkınca filmin yönetmeni tarafından işten çıkartılmış. Sonuçta, görünüşü yüzünden işini kaybeden Ryan Gosling’in yerine Mark Wahlberg işe alınmış.

Walt Disney

Evet, eğlence dünyasının devlerinden biri olan Walt Disney de işten çıkartılmış ünlülerden biri olarak karşımıza çıkıyor. Şöhretine kavuşmadan önce bir gazete için çalışan isim, yaptığı işlerde yeterince yaratıcı olmadığı düşünüldüğü için işten çıkartılmış. Mickey Mouse gibi ünlü bir animasyonu yaratan Walt Disney’i işten kovan kişiler, sonrasında oldukça pişman olmuştur.

Eddie Vedder

Eddie Vedder denildiğinde herkesin aklına Pearl Jam’ın başarılı solisti geliyor. Ancak, ünlü isim eski işinden çıkartılmamış olsaydı; belki de bu bize hiçbir şey ifade etmeyecekti. Evet, Eddie Vedder ünlü olmadan önce bir güvenlik görevlisi olarak çalışıyordu. Müziğe büyük bir tutkuyla bağlı olan Vedder, mesai saatlerinde gitar çaldığı için işinden kovulmayı başarmıştır. Başarmıştır diyorum, zira Eddie Vedder bu işinden kovulmasaydı; belki de hala bir güvenlik görevlisi olarak çalışacak ve bizleri kendinden yoksun bırakacaktı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap