Son yılların en hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinden Salesforce.com, mobil uygulama şirketi Twin Prime’ı satın alarak 2016’daki 10’uncu şirket alımına imza attı. Şirketin son 10 yılda satın aldığı şirket sayısıysa 46’ya ulaştı.

New York Borsası’nda yaklaşık 50 milyar dolar piyasa değeri üzerinden işlem gören dünyanın en büyük CRM (Customer Relationship Management – Müşteri İlişkileri Yönetimi) şirketlerinden olan Salesforce.com bu yıl yaptığı 10 şirket alımı için 5 milyar dolar harcadı.

2016’da PredictionIO, Implisit, Demandware, Coolan, Quip, BeyondCore, Gravitytank, Krux gibi şirketleri satın alan Salesforce.com’un yuttuğu son avı Twin Prime, mobil uygulamaların performanslarını artıracak çözümler geliştiren küçük bir şirket.

Yine de ABD’li bulut devinin hedefinde sadece küçükler yok. Salesforce.com, yine bu yıl kariyer sitesi Linkedin’i satın almak için Microsoft’la da sıkı bir teklif savaşına girmişti. Ancak Linkedin’i 26,2 milyar dolar ödeyen Microsoft’a kaptırmıştı.

Business Insider’da yer alan bir habere göre Salesforce.com’un kurucusu ve CEO’su Marc Benioff’un 13 milyar dolara Twitter’ı satın almayı planladığı dedikoduları şirket yatırımcılarını bu alım çılgınlığı karışışında endişelendirmeye başladı.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap