Sport Obermeyer’ı kuran ve 70 yıldır yöneten iş adamı Klaus Obermeyer, her ne kadar 94 yaşında olsa da girişimcilere şu anda bile ders vermekten vazgeçmiyor.

1947’de kurduğu şirketi Sport Obermayer’i global bir marka haline getiren Klaus Obermeyer, en yakın rakibi The North Face’in bugün bile çekindiği bir başarıya sahip.

Kayak ve snowboard sektöründe pazarının önemli konumunda yer alan Obermeyer Sports’un başarı hikayesinin baş kahramanı girişimcilere şu 5 dersi veriyor:

1.Herkesin kazançlı çıkacağı senaryolar üretin

Almanya’daki savaştan kaçan Obermeyer, Amerika’da kayak dersleri veriyordu. İnsanların kayak için ödedikleri kıyafetlere çok fazla para verdiklerini görünce kıyafetleri kendi üretmeye başladı ve ders ücretiyle malzeme fiyatlarını birleştirdi.

2.Yeniliklerden asla vazgeçmeyin

Obermayer, kendi sektöründe kullanıcılarını memnun etmeye yapılan tüm yeni gelişmeleri izledi ve bu tür ürünlerin piyasaya sürülmesi için araştırmalar yapılmasına olanak sağladı.

3. Prensiplerinizden asla ödün vermeyin

Obermeyer, dürüstlük ve dayanabilirlik prensibinden yola çıktı. Ve markasının güvenilir olmasını ödün vermediği prensipleri sayesinde yakaladı.

4. Felsefenize inanmayanlarla çalışmayın

Obermeyer, kendi hayat anlayışına yakın bulmadığı kimse ile çalışmadı.

5. İyi bir rol model olun

Obermeyer, şirketinin çevresinde yer alan kayak merkezinde her gün kayak yaptı. Böylece onu izleyen çalışanları da kayak yapmaya başladı. Öğle yemekleri veya molalarda işiyle alakalı hiçbir şeyle ilgilenmemeyi tercih etti. Onun kullandığı bu yöntem daha sonra tüm şirket içinde kullanılmaya başladı. Ve bu sayede çalışanlar mola ile çalışma saatleri arasındaki farklı daha iyi anlayabildi. Klaus Obermeyer ayrıca her gün sıcak havuzda da yüzüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap