Amy Craton adındaki 94 yaşındaki kadın, dünyaya örnek olacak nitelikte bir başarı hikayesinin kahramanı oldu. Ömrü boyunca hayali olan üniversite okumayı gerçekleştirmenin yanı sıra bir de okuduğu bölümü 4.0 ortalamayla bitirmeyi başaran Craton, daha öğrenecek çok şeyinin olduğunu da söylüyor.

Hawaii, Honolulu’da yaşayan dört çocuk annesi Amy Craton, yıllardan beri hayalini kurduğu üniversite okuma hayalini çocuklarını büyütmek için 54 sene önce bırakmıştı. Bundan yıllar sonra kaldığı yerden devam etmek isteyen Craton, Southern New Hampshire University’den online olarak aldığı derslerle yaratıcı yazarlık ve İngilizce bölümlerini tamamlamayı başardı.

94 yaşındaki kadın, diplomasını böyle sergiledi

94 yaşındaki Craton, üniversiteyi bitirdiğine sevinirken, bir sürpriz de diploma notunu öğrenirken gerçekleşti. Okuduğu bölümü 4.0 ortalama ile bitiren Amy Craton, bu haberi torunları ve çocuklarıyla birlikte kutladı. Yaptığı açıklamada “Mezun olmak ve hayatımın bu kısmını tamamlamak benim için çok güzel bir şey fakat hala daha yolun başında olduğumu düşünüyorum. Öğrenecek daha çok şeyim var” dedi.

Craton, lisans kariyerini tamamladıktan sonra şimdi de yüksek lisans seçeneklerini değerlendiriyor. Yaratıcı yazarlık ve İngilizce konusunda kendini daha da geliştirmek isteyen Craton, öğrendikleri sonrasında bir çocuk kitabı yazmak istiyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap