Sosyal medyada binlerce takipçisi bulunan ve moda ikonu olarak gösterilen Iris Apfel, tam 95 yaşında. Bu yaşında hala çalışmaya devam eden moda ikonu gençlik ateşinin sadece çok çalışmaktan geldiğini belirtti.

CNBC sitesine özel açıklamalar yapan Apfel,

Yaptığım şeyi seviyorum. Çok fazla çalışıyorum. Çok çalışmanın ilacım olduğunu düşünüyorum, hem ilacım hem de kurtarıcım.

Herkese yaptıkları şeye aşık olmalarını ve çok çalışmalarını tavsiye ediyorum.

Beyaz Saray’da da çalıştı

Apfel ve son kocası Carl kariyerlerine tekstil işinde başladı. Bu iş için dünyanın farklı noktalarına ilgi çekici ve farklı kumaşlar bulmak içi seyahat etti. Tekstil işinin yanı sıra Beyaz Saray’ın iç tasarım ve dekorasyon işlerinde çalışan moda ikonu, tam 9 başkan ile birlikte bu işi yaptı.

Eşi tekstil işinden emekli olduktan sonra Apfel, markalarla ortalıklara devam etti. ABD’nin en büyük perakende zincirlerinden Macy’s de bunlar da biri.

Iris Apfel

Marka yüzü de oldu

Aynı zamanda reklamlarda da oynayana Apfel, dünyada birçok markaya da yüz oldu. En son Avustralyalı moda markası Blue Illusion ile çalışan moda ikonu, reklamlardan ek gelir elde ediyor.

Apfel çalışmaya hiç ara vermeyerek kişisel markasını yarattı ve tekstilde birçok kişiyi peşinden sürükleyen bir deve dönüştü. 95 yaşındaki modacı, 

Her zaman bir yol vardır. Her şey için bir yol bulunur. Bu bir süreç. Eğer bir şeyi delice yapmak istiyorsanız bunun için çok sıkı çalışın ve başarın. Başarılı olacağınızı garanti ediyorum.

Gençlere önemli tavsiyeler

Kolay elde edilen şeylerin insanlarda tatmin hissi yaratmadığının altını çizen Apfel, genç çalışanlara da önemli tavsiyeler de bulundu;

Gençler bugün çıraklık yapmak, en dipten başlamak ve bir şey öğrenmek istemiyor. Her zaman önlerine kırmızı halı serilmesini ve hemen ofise geçmeyi bekliyorlar. Bunu korkutucu buluyorum.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap