Başrollerini Robert De Niro ve Anne Hathaway’in paylaştığı Stajyer filmi Avustralya’da gerçek oldu. Eşini kaybeden 78 yaşındaki Ken Holmes, kedi ve köpeklerle konuşmak yerine yeni bir kariyer planı yaptı. ‘Yaşlı bakımı’ konusunda eğitim alan Holmes, şimdi Mercy Place Huzurevi’nde stajyerlik yapıyor. Yeni kariyerine doğru emin adımlarla ilerlen Holmes’ın yaşıtlarına da bir tavsiyesi var.

Hayatı eşinin hastalığıyla değişti

Tıbbi cihaz aletleri yapımında çalışan Avusturalyalı Ken Holmes, 30 yıllık meslek hayatı boyunca aynı şirkette aynı işi yaparak ailesinin geçimini sağlarken eşi Beatrice ise evde çocuklarını büyüttü.

Çocuklarını büyüten ve torunları olan çift için her şey yolunda giderken bir gün Beatrice’in ciddi bir hastalığı yakalandığını öğrendiler. Gerçeği aile üyelerinden sakladılar. Emekliliğini isteyen Ken, işten ayrıldı ve tüm zamanını eşinin bakımına ayırdı. Eşinin bakımı ve tedavisiyle geçen 5 yıl sonunda Beatrice’i kaybetti.

Evde yalnız geçen günlerinde bir kara aldı ve yaşlı bakımı işini profesyonel olarak yapmak için bir kariyer planı hazırladı. Holmes, önce Mercy Health Training Institute’ya başvurdu, kurslara gidip geldi, gerekli sertifikaları birer birer aldı. Şimdilerdeyse Victoria Parkcille’deki Mercy Place Huzurevi’nde stajyerlik yapıyor. Staj dönemi bitince bu sektörde kariyer yapmayı planlıyor.

ken_holmes_stajyer

Ken Holmes’tan emeklilere tavsiye

Mashable Australia’ya konuşan Holmes, hayatı gittikçe sıkıcı olmaya başlayınca yeni planlar yapmaya başladığını söyledi: “Bana cevap vermeyen köpeklerle, kedilerle konuşmaktan çok sıkılmıştım. Bir şeyler yapmam gerekiyordu. Planım vardı… Ama çocuklarıma haber vermedim. Çünkü biliyordum ki, evde oturmam gerektiğini söyleyip karşı çıkacaklardı! Benim bu işte en sevdiğim taraf, yaşıtlarımla çalışmak ve bir şey olursa hemen buradaki bir yatakta dinlenebileceğimi bilmek. Benim yaşımda olup da hala fit ve sağlıklı kalabilenlere tavsiyem, işe hayatına geri dönsünler. Bunu kendileri için yapsınlar.”

Stajyer filminin konusu

2015 yapımı filmin başrollerini Robert De Niro ve Anne Hathaway paylaşıyor. Filmin konusu; Başarılı bir şirketin sahibi olan Jules Ostin, çalışanlarından birinin tavsiyesiyle yeni bir stajyer programı başlatır. Biraz yaşını almış insanlara yönelik olan bu deneysel programa ilk başlayan kişi ise 70 yaşındaki Ben Whittaker olur. Şirketin genç kadrosunun yaş ortalamasını bir hayli yükselten Whittaker ile yanında çalıştığı Ostin arasında zamanla iş ilişkisi sağlam bir dostluğa dönüşecektir.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap