Amerikalı model Amber Heard, kendisine şiddet uygulayan eşi Johnny Depp‘den alacağı 7 milyon dolar boşanma tazminatını, aile içi şiddet mağdurları yararına kullanmaya karar verdi.

Karayip Korsanları filmindeki Kaptan Jack Sparrow karakteriyle adından söz ettiren 53 yaşındaki Johnny Depp ve kendisine şiddet uyguladığını iddia eden 30 yaşındaki model eşi Amber Heard, boşanma kararıyla gündeme gelmişti.

Şubat 2015’te Bahamalar’da aile ve yakın arkadaşlarını katıldığı bir düğünle evlenen çift, boşanmak için hakim karşısındaydı. Amber, eşinin yüzünü telefonla yaraladığı bir fotoğrafı ve Depp’in kendi kanıyla yazdığı ‘Beni Billy Bob Thornton ile aldattın’ mesajının görüntüsünü delil olarak sunmuştu.
Daha sonra sessiz ve olaysız bir şekilde ayrılmaya karar veren çift, avukatları aracılığıyla Depp’in Heard’a 7 milyon dolar ödemesi konusunda anlaştı. Bu para hayır kurumlarına vereceği açıklanan ünlü model kararını verdi ve 7 milyon dolar tazminatı aile içi şiddet mağduru kadınlar ve hasta çocuklar yararına kullanmaya karar verdi.

“Benim kadar şanslı olmayanlara destek olmasını umuyorum”

Boşanma davasından aldığı paranın kendisi için önemli olmadığını belirten güzel yıldız, “Bu paranın kendilerini savunmak için benim kadar şanslı olmayanlara destek olacağını umuyorum” dedi. 7 milyon dolar, Amerikan Sivil Hakları Birliği ve Los Angeles Çocuk Hastanesi arasında bölüştürülecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap