656. Tarihi Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri 14 – 16 Temmuz tarihinde yapılacak. Geçen yıl 1969 pehlivanın katıldığı Kırkpınar’a bu yıl yaklaşık 2 binin üzerinde pehlivanın er meydanına çıkması bekleniyor.

Ayrıca Kırkpınar’da geçen yıl başpehlivan güreşlerinde 56 olan güreşçi sayısı bu yıl 62’ye çıktı.

Kurallar gereği altın kemerin ebedi sahibi olunması için bir başpehlivan üst üste üç kez Kırkpınar başpehlivanı unvanını alarak altın kemeri takması gerekiyor. Geçen yıl başpehlivan olan Ordulu Recep Kara, altın kemere rakiplerine göre en yakın aday. Kara’nın altın kemerin ebedi sahibi olabilmesi için serisini bu yıl da başpehlivan olarak sürdürmesi gerekiyor.

Bu yıl Kırkpınar’da geçen yılın Başpehlivanı Recep Kara başta olmak üzere Orhan Okulu, İsmail Balaban, Fatih Atlı, Ali Gürbüz, Mehmet Yeşil, Hamza Köseoğlu gibi iddialı isimler mücadele edecek.

Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın, Kırkpınar’ın yağlı güreş turnuvalarının zirvesi olduğunu belirterek, “bu yıl Kırkpınar Yağlı Güreşlerimiz çok heyecanlı ve çekişmeli olacak. Tüm vatandaşlarımızı bu heyecan dolu güreşlerimize izlemeye davet ediyorum. Turnuvaya katılacak tüm güreşçilerimize de başarılar diliyorum” dedi.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap