3D yazıcılarının dayandığı teknoloji 1970’li yıllardan itibaren kullanılmaya başlandı ancak patentlerin sona ermesi ve yeni icatların cihazların fiyatı üzerinde büyük bir düşüşe neden olması, 3D yazıcıların önemini son yıllarda oldukça arttırdı.

3D yazıcıların günden güne önem kazanmasının ardından Divergent kurucusu ve CEO’su Kevin Czinger, 3D yazıcı ile üretilen ilk otomobil olan Blade’in de fikir ortaklarından.

Kevin Czinger çevreye oldukça duyarlı bir girişimci ve Divergent’daki görevine devam ettiği zamanlarda, elektrikli otomobiller için batarya üretilmesine de öncülük etti.

Çevreye verilen zararın büyük bir bölümünün, araçların daha piyasaya sürülmeden önceki üretim aşamalarından kaynaklandığını farkeden Kevin Czinger, çevreye daha fazla duyarlı olan ve üretim aşamasında çevreye minumum zarar veren Blade’i üretme kararı aldı.

Büyük bir bölümü 3D yazıcılarla üretilen Blade, parçaları tekrar dönüştürülebilecek şekilde tasarlanmış ve kullanıcıya kendi zevkine göre dizayn etme imkanı tanıyor. Üretildiği madde alaşımı diğer otomobillerden daha hafif olduğu için 97 km hıza 2.2 sn’de çıkmasına da imkan tanıyor.

Divergent’ın YouTube kanalı üzerinden yayınladığı aracın tanıtım videosu;


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap