Grant Cardone beş şirketi ve milyonlarca dolarlık servetin sahibi olmadan önce uyuşturucu bağımlılığın pençesinde bir hayat yaşıyordu.

En dipte olduğunu hissettiği günlerden birinde annesinin verdiği tavsiye sayesinde içine düştüğü delikten kendini kurtarmayı başardı.

CNBC‘ye konuşan multimilyoner, hayatını değiştiren tavsiyeyi şu sözlerle anlatıyor;

En iyi kariyer tavsiyesini hiç iş tecrübesi olmayan annemden aldım. Bana, "en iyi yatırım kendine yaptığın yatırımdır. Kaybedeceğin hiçbir şey yoktur ve yaptığın yatırımın her zaman geri dönüşü olur. Kimse bunu elinden alamaz. Tamamen senindir" dedi.

Annesinin tavsiyesini dinleyen Cardone, 25 yaşındayken araç satışı işine girerek içinde bulunduğu zor durumdan kendini kurtarmayı başarmış.

Cardone yeni kitabı “Be Obsessed or Be Avarage” (Takıntılı ya da Sıradan Biri Olmak) isimli kitabında gençlik yıllarındaki o günleri anan Cardone, şu ifadeleri kullandı;

Her ne kadar yaptığım işten nefret etsem de bu satış işine kendimi yüzde 100 adamaya karar verdim.

Kahvaltı yaparken satış dersi veren videolar izleyip, işe giderken yolda kişisel gelişim kasetleri dinleyerek kendini geliştiren Cardone, işe her zaman ilk gelen ve akşam işten en son çıkan kişi olmuş.

Kitapta anlattığına göre, satışla ve otomotiv endüstrisiyle ilgili bulduğu her şeyi okumaya gayret gösteren Cardone, “İlk senenin sonuna geldiğimde toplam 700 saatimi satışçı olarak kendimi geliştirmeye harcamıştım” diyor.

Cardone bu çabasının sonuçlarını da almış. Komisyonla çalıştığı satış işinden her ay 3 bin ila 6 bin dolar arası kazanç elde etmeyi başarmış.

“Kazandığım ilk 3 bin doların, ilk 1 milyon dolardan daha kıymetli olduğunu hatırlıyorum. Çünkü bu benim için daha önemliydi” diye anlatan Cardone, “Kendime bakışım değişti. Özgüvenim ve inancım arttı. Potansiyelime olan bakışım değişti” diyor.

Cardone 30 yaşına geldiğinde bir girişimci olarak ilk 1 milyon dolarını kazanmıştı.

Bugün 58 yaşında olan girişimci hâlen annesinin tavsiyesini dinlediğini anlatıyor;

Her kitap okuduğumda ya da konferansa gittiğimde kimsenin benden alamayacağı bir şeye sahip olarak hayatıma devam ediyorum. Bana hiçbir maliyeti olmuyor ya da devlet bunun için benden vergi kesemiyor. Hükümet kişisel gelişimimden vergi alamıyor.

Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap