Bancor isimli bir girişim sanal para birimi alanında büyük bir rekora imza attı ve yatırımcılardan 150 milyon dolar topladı.

Pazartesi günü yaşanan gelişmede, blok zincir teknolojileri alanında hizmet gösteren girişim Bancor sanal para alanında şu ana kadar toplanmış en yüksek ikinci fonu aldı ve 150 milyon dolara ulaştı.

Bancor’un internet sitesinden yapılan açıklamada fonun Ethereum platformunda toplandığı belirtilirken, 396,720 ether’e ulaşıldığı ifade edildi. Etherscan’e göre, 369.62 dolardan işlem görüyordu.

Piyasada en çok bilinen kripto para Bitcoin’in fiyatı bu hafta sonu 3000 doları aşarken, sanal para piyasasının ‘petrolü’ olarak nitelenen ‘ethereumBitcoin’den de hızlı bir performansla değerleniyor.

Bitcoin fiyatları haftasonu ilk defa 3000 dolar seviyesini geçerken, sanal piyasada Bitcoin’den sonra en çok bilinen Ethereum da her gün rekor tazeliyor.

Yılbaşından beri Bitcoin fiyatları yüzde 200’den fazla artarken, sirkülasyondaki değeri 48 milyar doların üzerine çıktı. Son dönemdeki artış, Japonya, Çin ve Güney Kore’deki artan talebin etkisiyle gerçekleşti.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap