Teknoloji hayranlarının takip ettiği IFA 2016 fuarında bu yıl Sony, yüksek çözünürlüklü Walkman müzik çalarının tanıtımını yaptı. Fakat teknolojiseverleri en çok şaşırtan müzik çaların özellikleri değil, fahiş fiyatı oldu. Sony, yeni Walkman müzik çalar için tam 3 bin 200 dolar istiyor.

Mashable’ın haberine göre; Sony’nin özel serisinin bir parçası olarak geliştirdiği NW-WM1Z pahalı olmakla kalmayıp aynı zamanda, ilk çıkan iPodlar gibi ağır ve geniş bir boyuta sahip.

Sony’nin yeni müzik çaları altın kaplama oksijensiz bakır bir kasadan yapılırken Walkman’ın arka yüzündeki deri kaplama da ayrıca dikkat çekiyor. Sony bu materyali daha saf olduğu, yüksek sesleri daha net ve bas sesleri daha derin ve güçlü çıkarabildiği için kullandığını söylüyor.

Müzik çaların ön yüzü, 4 inçlik, 854 x 480 çözünürlüğe sahip dokunmatik ekrandan oluşuyor. Sol tarafında ekranı kapatan bir düğme, sağ tarafında da ses yüksekliği ve oynatma butonları mevcut.

Müzik çalar 256 GB’lık iç belleğe ve ayrı bir hafıza kartı bölmesine de sahip. Walkman aynı zamanda kablosuz kulaklıklar için Bluetooth özelliği de taşıyor.

Eğer 3200 dolar sizin için fazla pahalıysa Sony’nin fiyatı daha makul olan müzik çalarları da mevcut. Örneğin; 1200 dolar değerindeki NW-WM1A modeli de birkaç özelliği dışında aynı görünüşe sahip. Bu iki Walkman da seneye satışa çıkacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap