Rusya'da yapılacak olan 2018 FIFA Dünya Kupası'na daha şimdiden ilgi büyük.

Resmi çalışanlar ve sporseverler Moskova otellerinde 40 bin odayı rezerve etti. Verilen rakam şehirdeki toplam odaların yüzde 60'ı civarında. Moskova Belediyesi Spor ve Turizm Departmanı Başkanı Nikolay Gulyayev konuyla ilgili, "futbol severler daha çok ucuz otellere başvuruyor. Moskova merkezinde ucuz mini otellerde boş oda neredeyse kalmadı. Birçok odanın parası ödendi bile" dedi.

Şu ana kadarki en yoğun ilgi ABD ve Çin'den oldu. İşin ilginç tarafı bu iki ülke Dünya Kupası'na vize alamamıştı. ABD ve Çin'in yanı sıra Fransa, İngiltere, Brezilya ve Portekiz, diğer ilgili ülkeler. Sürenin daralması ilgilinin artmasına yol açacaktır. Bakalım Rusya'nın, Dünya Kupası'ndan dolayı turizm gelirleri ne kadar artacak.

Nikolay Gulyayev rezervasyon oranının, kura çekiminin yapılacak 1 Aralık’tan sonra diğer kentler lehine de değişebileceğini belirterek, “yine de Moskova otellerindeki yoğunluğun yüksek olacağını bekliyoruz, çünkü futbol severlerin çoğu Moskova’yı üs olarak kullanıyor, diğer kentlere ise belli bir maç için günübirliğine gitmeyi tercih ediyorlar” diye ekledi.

Belediye, yüksek talep yüzünden Moskova otellerinin fiyatlarını maksimum izin verilen seviyeye kadar yükselttiğini bildirdi. Bakanlık, otellerin izin verilen seviyeyi geçmemeleri için kontrol edecek.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap