Bu yıl ofiste kanvas pantolon ve gömlek ikilisini bir kenara bırakıp, “Business Casual” stilini en doğru şekilde kendimize uyarlamak için son Trend’lere göz atmakta fayda var.

Takım elbise giymek zorunda olanlardansanız bile, ofis şıklığınıza sınıf atlatmanız mümkün. Altın kuralı söyleyip başlıyoruz: Ne giyerseniz giyin, üzerinize tam oturduğundan emin olun. Fit görüntünüzü hem kot, hem takım elbise kombinlerinizde korumaya özen gösterin.

Klasiklerin arasında yer alsa da son yılların Trend‘lerinden biri balıkçı yaka. Takım elbise giymek zorunda olduğunuzu varsayalım. Ancak toplantınızın veya özel bir durumun olmadığı bir ofis günüyse takımınızın içine siyah bir balıkçı yaka triko giymeyi deneyin. Sadece ofisinizde değil, hafta sonları da kotlarla kombinleyebileceğiniz bu Trend parçadan gardırobunuzda gri, lacivert, siyah gibi birkaç renk bulundurmak iyi bir fikir.

Takım elbiseye eklenebilecek bir başka alternatif ise triko kazak. Desensiz ve beyaz bir gömleğin üzerine takımınıza uygun bir triko kazak giyerek hem soğuk havadan korunabilir, hem şıklığınızı koruyabilirsiniz. Geçtiğimiz yıldan bu yana yükselen Trend “Layering”e de (kat kat giyinme) uyum sağlamış olacaksınız.

Detaylar ile oynamayı sevenlerdenseniz çoraplarınıza hareket katmayı bir düşünün! Koyu renklerde, desensiz tercih ettiğiniz bir takım elbiseyi uçuk renkli ve desenli sade çoraplarla, ekoseli ya da çizgili bir takım elbisenizi ise açık veya pastel renkli çoraplarla kombinleyerek onların sizi ve enerjinizi yansıtmasına izin verin.

Takım elbiselere hareket katacak diğer bir eğilim ise ceketin içine polo yaka her renk ve desen tişörtler tercih etmek. Gri, sade bir takımın içine beyaz veya lacivert bir takımın içine zevklerinize uygun tüm açık renklerde, desenlerde bir polo yaka tişört giyerek profesyonel görüntünüzü şıklığınızla destekleyebilirsiniz.

Erkek moda dünyasında uzun zamandır yerini koruyan fit ve kısa paçalar ise yukarıdaki tüm stil önerilerine kolayca uyum sağlıyor. Hala denemediyseniz tekrar düşünün.

İş yerinde takım elbise zorunluluğu olmayanlardansanız ve kanvas pantolondan sıkıldıysanız, kot iyi bir alternatif; ancak kot tercih ettiğinizde, lacivert tonlarında bir ceket ve sade beyaz bir gömlek doğru tamamlayıcılar olacaktır.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap