2016 yılını geride bırakmaya hazırlanırken moda trendleri de şekilleniyor. Gelecek sene için trendlerin belirlenmesiyle alışveriş tutkunları da sabırsızlanmaya başlamış durumda.

İşte 2017 yılı içinde görebileceğimiz trendlerin bazıları;

Şişme Montlar

Geçtiğimiz senelerde biraz kaybolan şişme montları bu sene daha çok ve daha şiş bir şekilde görmeye hazır olmalıyız. Bir çok ünlü markanın 2017 kış sezonu için defilelerinde sergilediği over size ve daha da şiş montlar ile kocaman montlar içinde kaybolurken ısınmak trend olacak.

Bildiğimiz şişme montlardan daha geniş kalıplı, klasik görünümlerinden uzak, renkli ve değişik tasarımlarıyla şişme montlar 2017 kışı için hazır.

Aplikeler

Şimdiden görmeye epey bir alıştığımız, neredeyse her markada bulabileceğimiz aplikeli gömlekler, kabanlar, çantalar 2017 kışını eğlenceli geçirtecek gibi duruyor. Var olan eşyalarımıza kendimiz de yapabileceğimiz değişik aplikeler ile trendi yakalamak mümkün.

Her Şey Kadife

2017 kışı bize kadifeyi hatırlatmak bir yana, baştan aşağı kadifenin sıcaklığında kaybettirecek. Aplikeler gibi kadifeden her parçayı -ayakkabıyı bile- giyeceğimiz bir kış şimdiden başladı bile.

80’ler mi 90’lar mı?

80’lerin tek omuz şıklığı, 90’ların süet kombinleri derken iki zamanı birden bol bol karıştırıp giyebileceğimiz bir trend varken değerlendirmeden olmaz. 80’lerin sloganlı t-shirtleri, peluş parçaları hatta bel çantası bile 2017’de yerini aldı bile.

Soft Renklerle Suni Kürkler

2017 yılı için Pantone daha sakin renkler olacağını belirtmişti. Başta mavi olmak üzere, beyaza yakın soft ve yumuşak tonlar bu sene tüm parçalara yansıyacak. Özellikle dış giyimde alışık olduğumuz koyu tonlara elveda diyebiliriz çünkü yerini bu tarz soft tonlar alacak. Geri gelen kürk modası bu sakin tonlarla beraber kış aylarında görmeye alışık olmadığımız bir trend oluşturacağa benziyor.

Bakır Tonları ve Islak Göz Makyajı

Geçtiğimiz senenin makyaj trendi olan koyu tonları yavaş yavaş bırakmaya hazırlanırken iddialı bir makyaj trendi 2017 için bizleri bekliyor. Elimizin gitmediği hep çekindiğimiz simli farlar hem de bakır gibi iddialı renklerle önümüzdeki yılın trendi. Bakır hatta daha açık kırmızıya, turuncuya yakın sıcak renklerle yakında her yerde göreceğimiz jel farlarla beraber gözlerde ıslak bir görünüm alıştığımız makyajı bize unutturabilir.

Kare Topuklar, Sivri Burunlar, Renkli Süetler

Bu üç ayrı kavramı bir arada görmek bu kış için hiç de garip durmuyor. Yıllardır aşağı yukarı aynı olan ayakkabı modelleri 2017 için bir değişiklik yaratacak.Bu kış her dönemin farklı bir trendini bir ayakkabıda birleştirirken araya hardal sarısı, bordo, kırmızı gibi renkler de dahil olarak renkli bir kış yaratacak.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap