Otomotiv sektörü yıllardır heyecan veren tasarımlara ev sahipliği yapıyor. Yana açılan kapılar, devasa tekerlekler, büyük camlar vesaire… Ancak bazı tasarımlar var ki insanın ağzını gerçekten açık bırakıyor.

Business Insider sitesi de bu durumu fırsat bilip, 2016 yılında görücüye çıkan enteresan otomobil tasarımlarını sıraladı.

İşte o tasarımlar:

1. Rolls-Royce

Rolls-Royce Vision 100

Lüks markanın son tasarımı Rolls-Royce Vision 100, her şeyiyle gelecekten gelmişe benziyor ve futuristik bir dizaynla ilgi çekiyor. Otomobilin içinde iki kişinin yan yana rahatça oturabileceği bir koltuk ve televizyon da yer alıyor.

Rolls-Royce Vision

2. Toyota

toyota

Japon otomobil devi, elektrikli SUV aracının konseptini tanıtarak dikkat çekti. Otomobilin için modüler olarak düşünülmüş ve içeride farklı tasarımlara gidilebiliyor.

toyota-1

Genç girişimciler isterlerse, yeni Toyota’yı ofis olarak kullanabilir.

3. Faraday Future

faraday-future

Bu otomobil Ocak ayında ABD’de düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergilendi ve Batmobile olarak dikkat çekti. Otomobilin seri üretime geçmesi beklenmiyor.

faraday-future-içi

Otomobil, 45 derecelik bir koltuk ve yarış arabalarını andıran direksiyondan oluşan bir kokpite sahip.

4. McLaren 675LT JVCKenwood

McLaren 675LT JVCKenwood

McLaren 675LT JVCKenwood’un direksiyonu normal otomobil direksiyonlarından ziyade oyun konsolu kumandasına benziyor. Yan aynalarda, kaydettiği görüntüyü yansıtan bir panel de yer alıyor.McLaren 675LT JVCKenwood1

5. Audi

audi

Audi’nin son tasarımı yanında kayak, surf kayağı ya da bisikletlerini taşımak isteyenler için açılır kapanır bir panel özelliğine sahip olacak.

6. Toyota

setsuna_

Dışardan bakıldığında eski otomobillere benzeyen bu tasarım Nisan ayında görücüye çıktı. Otomobil, 86 adet el yapımı panelin bir araya getirilmesiyle oluştu.

toyota22

7. Jeep

Jeep FC 150

1960 Jeep FC 150 modeli, eski ve yeni otomobil tasarımlarının bir araya gelişi gibi. Ancak yeni modelin olağanüstü uzun yol özellikleri bulunuyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap