Özellikle son dönemlerde yaratıcılık gerektiren işler için çalışma ortamlarının daha özel bir şekilde dizayn edildiğini görüyoruz.

Bunun özel bir sebebi var; Avusturya Innsbruck Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre kendi evlerinden çalışanlar, yaratıcılık gerektiren hususlarda diğer çalışanlara göre yüzde 11 ile 20 arasında daha başarılar.

Bu ve bu tür araştırmaları göz ardı etmeyen büyük kuruluşlar da şirketlerinde daha rahat ve şık bir ortam yaratmaya çalışıyor.

Peki bu sene büyük firmalar, ofislerini dizayn ederken ne tür tasarımlar tercih ediyor?

İşte 2016 yılının en trend ofis tasarımları:

1. Cesaret ve ayrım

spotify-77-700x467

Bu sene ofislerde kendini daha çok gösteren renkler kullanılıyor. Bastırılmış belirgin tonlar yerine, karıştırılmış farklı renk tonları daha parlak bir şekilde ortaya çıkıyor. Örneğin Spotify New York Ofisi gibi.

2. Yerel tatlar

gem

Sevdiğiniz sokağın ya da caddesinin bir köşesini çalıştığınız ortamda hayal edin. Californialı yazılım firması Gem, ofisinin bir kısmını bu şekilde tasarlatmış.

3. Esneklik

gensler

Oakland çıkışlı bir mimarlık firması olan Gensler, toplantı odalarını oldukça geniş bir alanda ve serbest şekilde olmasını uygun görmüş.

4. Yeşillikler içinde

etsy

Etsy’s ise Brooklyn ofisinde yeşillikleri loş ışık ve yağmur damlaları eşliğinde kullanmayı tercih ederek trend yaratmış.

5. Daha çok ışık

haven-life

Şirketlerde çok ışık kullanımı tercih edilmez ancak doğru şekilde ayarlanmış ve şık tasarımlar kullanılmış lambalar kullanıldığında ışık da cazip gelebilir. Yine bir start up olan Haven Life ofisini bu şekilde dizayn ettirmiş.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap