Teknoloji piyasasının günden güne büyümesi ve ürün yelpazesini genişletmesinin ardından, en önemli problemlerden birisi de bozulduktan sonraki tamir edilme süresi.

Özellik olarak, piyasadaki rekabetten dolayı, daha fazla geliştirilen akıllı cihazlar aynı oranda daha fazla hassaslaşmaya başladı. En ufak bir hasarda kullanılamaz hale gelen bu akıllı cihazlar, tamiri mümkün olduğunda ise kullanıcının büyük ölçekli bir tamir ücreti ödemesine neden oluyor.

Bu anlamda akıllı cihazların tamir edilebilirlikleri hakkında çalışmalar yürüten iFixit, geçtiğimiz günlerde Apple‘nin kablosuz kulaklığı AirPods‘un tamirinin neredeyse mümkün olmadığını açıklamıştı. Bu anlamda çalışmalarına devam eden şirket bu kez de 2016 yılının en kolay tamir edilebilen telefonları listesini açıkladı.

Yapılan açıklamada belirtilenlere göre 2016 yılının en kolay tamir edilebilen telefonu 10 üzerinden 8 puanla LG G5 oldu. Bu listede LG‘yi takip eden telefon markaları ise; 7 puanla Google Pixel ve Iphone 7 oldu.

LG G5‘in tamiri en kolay telefon olmasının nedeni ise, parçalardan oluşan telefonun modüler bir yapıya sahip olması olarak tanımlanıyor.

2016 yılının, 3 puanla, tamiri en zor telefonu seçilen Samsung Galaxy S7‘nin birbirine yapıştırılarak oluşturulan donanımı ve cam gövdesinin en büyük etkenler olduğu iFixit tarafından yayınlanan raporda verilen bilgiler arasında yer alıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap