Bitcoin’in giderek artan değerini önceden tahmin etmek bundan yedi sene önce bir hayli zordu. Günümüzde giderek artan değeriyle bitcoin birçok yatırımcının ilgisini çekmeye devam ediyor.

Pazartesi günü yani dün itibariyle bitcoin’in çıkışının yedinci yıl dönümü olarak kayıtlarda yerini alıyor. Bunun sebebinin ise ilk defa 2010 yılında bitcoin’in gerçek dünyada kullanılmaya başlanmasından ötürü olduğu belirtiliyor. Geçtiğimiz yedi sene boyunca değerini 879,999 kat arttırmayı başaran bitcoin’e 2010 yılında beş dolarlık yatırım yapan biri tam 2.000 bitcoin alabiliyordu. 2.000 bitcoin ise geldiğimiz noktada tam olarak 4.4 milyon dolarlık bir değere sahip.

2017 yılı bitcoin için milat denebilecek kadar büyük öneme sahip. Cyrptocurrency (Dijital para birimi) olarak çevrilebilecek bitcoin, ilk olarak Japonya’da değerlenmeye başlamıştı. Bu yılın ilk üç ayında Avrupa ve Amerika’da da değer görmeye başlayan para birimi en yüksek seviyesine çıkmış durumda.

Bitcoin ile ilk yapılan banka işlemi ise Lazlo Hanyecz adlı yazılım geliştiricisinin “Bitcoin Talk” adlı programıyla 10 bin bitcoin karşılığında satın aldığı iki pizza olarak tarihte yerini alıyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap