Mehmet Bilal Dede tarafından kaleme alınan “Osmanlı'da Bir Vampir” serisi NotaBene yayınlarından çıktı. Erken ölmüş bütün “rock star”lar gibi hala 27 yaşında olan baş kahramanımız Bela'nın maceralarını bir solukta okuyabilirsiniz.

Mehmet Bilal Dede tarafından yazılan “Osmanlı'da Bir Vampir” mizah öğeleriyle süslenmiş sürükleyici ve eğlenceli bir seri. Yazar, serinin ilk kitabı “Bela: Osmanlı'da Bir Vampir” ile okurlarını 19.yy İstanbul'unda yaşayan ve “gönülsüz bir vampir” olan baş kahramanımızın dünyasına davet ediyor.

Murathan Mungan'ın “resimli tarih kitaplarına özgü canlı kanlı sahnelerle, sürükleyici bir anlatımla ilerleyen eğlenceli bir roman” olarak tanımladığı “Bela: Osmanlı'da Bir Vampir” romanı, bildiğimiz tüm vampir karakterleri ters yüz eden; sempatik, duygusal ve zoraki bir vampirin hikayesini anlatıyor.

Serinin ikinci kitabı “Günah: Osmanlı'da Bir Vampir” ise yazarın da belirttiği gibi hem ilk kitabın devamı niteliğinde hem de kendi bağımsızlığını ilan etmiş, tek başına var olan bir roman. Karakterimiz Bela bu kitapta da bir yandan kendi varoluşunu, en büyük eserini, aşkını, belasını ve hayal kırıklığını sorguluyor bir yandan da insanca yaşamanın cazibesine kapılıyor. Ancak sokakların kan gölüne, şehrin mezarlığa çevrildiği 1800'ler İstanbul'unda, gözü dönmüş iktidar heveslileri, elindeki gücü ölçüsüz ve haysiyetsizce kullananlar sadece Bela'yı ve sevdiklerini değil, tüm bir şehri hedef haline getiriyor. Bu kirli savaşla baş etmek, bunca şiddetin önünde durmak büyük fedakârlıklar gerektiriyor, herkes kendi payına düşen bedeli ödüyor.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap