Yaşına oranla oldukça büyük işler başaran ve küçük yaşına rağmen kariyerinde oldukça önemli işler başaran 10 yaşındaki Türk piyanist Mert Hakan Şeker, uluslararası bir müzik yarışmasında ülkesine oldukça önemli bir başarı elde ederek döndü. Bu yıl 6. kez düzenlenen yarışmada küçük piyanist kendi dalında birinci oldu.

Geçtiğimiz nisan ayında Almanya’nın Mühlacker kentinde düzenlenen ve 26 ülkeden yeteneklerin katıldığı Baden-Württemberg Uluslararası Müzik Yarışması‘da birinci olan 10 yaşındaki Mert Hakan Şekerİsveç’in başkenti Stockholm’de bu yıl 6’ncı kez düzenlenen uluslar arası müzik yarışmasında da (6. Stockholm International Music Competition, Sweden) birincilik elde etti.

25-28 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilen yarışmaya 26 ülkeden 10-12 yaş aralığında 23 yetenek katıldı ve piyano dalında Türk piyanist Mert Hakan Şeker birinci olduktan ve ödülü aldıktan sonra açıklamalarda bulunan Şeker, ailesinin ve eğitmenlerinin kendine verdiği destek hakkında: “Babam her şeyimle ilgileniyor. Moralimin ve enerjimin yüksek olması için çaba gösteriyor. Elena hocam ve Rüstem Avcı ile birlikte hazırladığımız her yeni program beni daha çok motive ediyor” açıklamalarında bulundu.


Emoji ile Tepki Ver

Ontrava Bülten

Bültenimize abone olmak için E-Posta adresinizi bırakın.

Spam yapmayacağız, söz veriyoruz.

Yorum Yap